Language and Society - Interdisciplinary Study of Discourse
In power from: 19 Feb 2019
Registration criteria
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
O przyjęcie na stacjonarne studia drugiego stopnia na kierunku Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem mogą się ubiegać osoby:
- legitymujące się tytułem licencjata, inżyniera lub magistra dowolnego kierunku studiów uczelni polskiej lub równoważnym tytułem uczelni zagranicznej;
- znające biegle język polski.
Podstawą przyjęcia na studia stacjonarne drugiego stopnia Język i społeczeństwo: interdyscyplinarne studia nad dyskursem jest lista rankingowa złożona z punktów za:
- średnią ocen uzyskanych w toku studiów wyższych,
- ocenę pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej). W przypadku kandydatów, którzy nie posiadają oceny z pracy dyplomowej bierze się pod uwagę ocenę z egzaminu dyplomowego.
Średnia ocen uzyskanych na studiach wyższych stanowi 50% ostatecznej oceny w rankingu kandydatów. Ocena z pracy dyplomowej (licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej) stanowi 50% ostatecznej oceny w rankingu kandydatów. Łączny wynik mnoży się przez 100. Maksymalnie kandydat może uzyskać 500 punktów.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady rekrutacji, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.
Wyjątek: w przypadku kandydatów, posiadających dyplom ukończenia studiów za granicą, którzy nie otrzymali ani oceny z pracy dyplomowej, ani oceny z egzaminu dyplomowego, przyjmuje się, że średnia ocen uzyskanych na studiach wyższych stanowi 100% ostatecznej oceny w rankingu kandydatów.
Kandydaci, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów uzyskany za granicą, przystępują dodatkowo do rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie.
Z rozmowy zwolnione są osoby posiadające certyfikat znajomości języka polskiego albo zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim. W celu oceny stopnia znajomości języka polskiego kandydaci proszeni są o załączenie skanów niezbędnych dokumentów na koncie rejestracyjnym oraz o kontakt z komisją rekrutacyjną danego kierunku niezwłocznie po dokonaniu rejestracji. Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego: 23 lipca 2019 r. godz. 14:00
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Terminy
Ogłoszenie wyników: 25 lipca 2019 r., godz. 10:00
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 25-26, 29 lipca 2019 r., godz. 12:00-15:00
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 30-31 lipca 2019 r., godz. 12:00-15:00
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Instytut Socjologii