Cultural Studies - Mediterranean Civilization
In power from: 12 Aug 2019
Registration criteria
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
1. Kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich ze specjalnością: filologia nowogrecka, filologia klasyczna, filologia polska, filologia romańska, filologia włoska, filologia hiszpańska, historia, archeologia, historia sztuki, filozofia, kulturoznawstwo (niezależnie od specjalności), socjologia, etnologia i antropologia kulturowa, teologia, romanistyka, italianistyka i iberystyka przechodzą przez postępowanie kwalifikacyjne składające się z konkursu dyplomów oraz sprawdzianu predyspozycji (rozmowy kwalifikacyjnej).
2. Kandydaci, którzy nie ukończyli kierunków wymienionych w punkcie 1., przystępują do pisemnego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, konkursu dyplomów oraz sprawdzianu predyspozycji (rozmowy kwalifikacyjnej).
Kandydaci, którzy uzyskali dyplom na kierunku wymienionym w punkcie 1., otrzymują 35 punktów. Do tych punktów dodawane są punkty za ocenę na dyplomie pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitym magisterskim.
Kandydaci, którzy nie uzyskali dyplomu na kierunku wymienionym w punkcie 1., przystępują do pisemnego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu kulturoznawstwa. Z testu można uzyskać maksymalnie 35 punktów. Za zaliczenie testu uznaje się zdobycie minimum 18 punktów na 35.
Do tych punktów dodawane są punkty za ocenę na dyplomie pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitym magisterskim.
Ocena na dyplomie jest punktowana w następujący sposób:
- ocena celująca – 35 punktów,
- ocena bardzo dobra – 30 punktów,
- ocena dobra plus – 25 punktów,
- ocena dobra – 20 punktów,
- ocena dostateczna plus – 7 punktów,
- ocena dostateczna – 5 punktów
Maksymalnie za dyplom ukończenia studiów lub pisemny test sprawdzający wiedzę z zakresu kulturoznawstwa oraz ocenę na dyplomie można zdobyć 70 punktów.
Następnie kandydaci przystępują do sprawdzianu predyspozycji (rozmowy kwalifikacyjnej):
Forma egzaminu: ustny
Zagadnienia egzaminacyjne: Kandydat wybiera zakres tematyczny sprawdzianu predyspozycji (rozmowy kwalifikacyjnej) zgodny z charakterem seminariów, oferowanych dla studentów kulturoznawstwa – cywilizacji śródziemnomorskiej II stopnia. Seminaria zgodne są ze ścieżkami oferowanymi na studiach dla studentów. Są to ścieżki: nowogrecka, hiszpańska, włoska, francuska i rosyjska.
Kandydat zgłasza listę lektur (minimum – trzy, maksimum – sześć), które będą stanowiły punkt wyjścia do rozmowy. Lista lektur powinna dotyczyć jednego z seminariów. Za sprawdzian predyspozycji (rozmowę kwalifikacyjną) można otrzymać maksymalnie 35 punktów. Za zaliczenie sprawdzianu predyspozycji uznaje się zdobycie minimum 5 punktów na 35.
Punkty za poszczególne etapy sumują się, maksymalnie można uzyskać 105 pkt.
Lista lektur zalecana do testu sprawdzającego wiedzę z zakresu kulturoznawstwa oraz rozmowy kwalifikacyjnej znajduje się na stronie: http://www.cs.ibi.uw.edu.pl/cs_on_wp/?page_id=925
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Kandydaci, którzy legitymują się dyplomem uzyskanym za granicą, podlegają postępowaniu kwalifikacyjnemu według tych samych zasad, co kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia studiów wyższych na polskiej uczelni.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Terminy
Termin egzaminu: 24 wrzesnia 2019 r.
Ogłoszenie wyników: 25 września 2019 r., godz. 10:00
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 25 .09.2019 godz.11.00 - 16.00, 26-27.09.2019 godz.10.00 - 16.00
- II termin: 30.09.2019 godz.10.00 - 16.00
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Kolegium Artes Liberales