Code | NW1-OR-KO |
---|---|
Organizational unit | Faculty of Oriental Studies |
Field of studies | Oriental studies, Oriental Studies - Korean Studies |
Form of studies | part-time (evening) |
Level of education | First cycle |
Educational profile | academic |
Language(s) of instruction | Polish |
Admission limit | 1 |
Duration | 3 years |
WWW address | http://orient.uw.edu.pl/ |
Required document |
Kierunek orientalistyka – koreanistyka ma charakter mocno interdyscyplinarny, chociaż dyscypliną wiodącą jest nauka o kulturze i religii. Wyjątkowy program dydaktyczny jest realizowany wyłącznie na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, który szczyci się prawie 90-letnim doświadczeniem w nauczaniu o kulturach i językach orientalnych/afrykańskich, w tym języku koreańskim, czego potwierdzeniem było stworzenie unikatowego kierunku orientalistyka – koreanistyka. Program dydaktyczny został oparty na wieloletnich doświadczeniach i praktyce w nauczaniu oraz badaniach problematyki dotyczącej kultury i języka Korei. Wykładowcy są specjalistami — w większości przypadków jedynymi w Polsce — w zagadnieniach związanych z tym obszarem geograficznym oraz kulturowym, prowadzącymi zaawansowane badania naukowe poparte licznymi publikacjami zarówno w wydawnictwach polskich, jak i obcojęzycznych. Zajęcia językowe prowadzone są przez native-speakerów. Dodatkowo w celu podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności językowych student mam możliwość ubiegania się o staż językowy lub naukowy w republice Korei.
Zakładane efekty kształcenia mają dwojaki charakter: gwarantują zdobycie obszernej wiedzy w zakresie różnych aspektów kultury koreańskiej oraz zdobycie umiejętności posługiwania się językiem koreańskim. Studia dostarczają szerokiej wiedzy w zakresie literatury, historii, filozofii, religii oraz sztuki świata kultury koreańskiej oraz zapewniają zdobycie zaawansowanych umiejętności oraz kompetencji językowych poprzez intensywną naukę języka koreańskiego.
Wszechstronne wykształcenie, jakie zapewnia program orientalistyki – koreanistyki, dotyczące również szeroko pojętej humanistyki, pozwala na późniejsze prowadzenie badań interdyscyplinarnych, a także zrozumienie korzeni problemów współczesnego świata i próby znalezienia dla nich rozwiązania. Zapewnia studentom szeroki horyzont, konieczny do zrozumienia dzisiejszych problemów i konfliktów wynikających z odmienności cywilizacyjnej. Program umożliwia także kształcenie nowej kadry w obszarze nauki o kulturze i religii oraz innych dyscyplin naukowych. Realizacja programu studiów orientalistyka – koreanistyka pozwala na osiągnięcie synergii poznawczej i ukształtowanie nowego nurtu myślenia oraz świadomości społecznej, na które składają się – tak dziś potrzebne – zrozumienie, otwartość i tolerancja wobec innych, oraz dostrzeżenie wartości własnej kultury i postaw etycznych wypływających z kręgu europejskiego oraz koreańskiego.
Zdobyta wiedza pozwoli Absolwentowi kierunku orientalistyka – koreanistyka na poprawne poruszanie się w sferze ogólnych zagadnień dotyczących teorii i praktyki kultury koreańskiej. Absolwent będzie rozumiał różnorodność kultur i cywilizacji, co pozwoli mu uczestniczyć w procesie porozumienia i współpracy międzykulturowej. Zdobędzie podbudowę dla teoretycznej refleksji o kulturze koreańskiej. Będzie umiał analizować podstawowe zjawiska dotyczące kultury koreańskiej, a narzędziem do analizy tych zjawisk będzie dla Absolwenta dobre przygotowanie językowe oraz metodologiczne przygotowanie w zakresie nauk o kulturze i religii, językoznawstwa, filozofii, historii, literaturoznawstwa oraz nauki o sztuce.
Absolwent będzie gotowy do podjęcia pracy w instytucjach upowszechniania kultury, w mediach, redakcjach oraz w administracji publicznej. Coraz intensywniejsze kontakty gospodarcze z Koreą sprawiają, że rynek pracy potrzebuje ekspertów znających język oraz realia kulturowo-społeczne tego kraju. Kontakty polityczne i dyplomatyczne z Koreą wymagają zatrudnienia specjalistów z dziedziny języka i kultury koreańskiej, którymi są Absolwenci kierunku orientalistyka – koreanistyka. Ponadto Absolwent będzie przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Zajęcia językowe i kulturowe realizowane w ramach studiów niestacjonarnych odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych od poniedziałku do piątku.
Więcej szczegółowych informacji na temat programu studiów oraz kierunku znajdują się na stronie internetowej: www.koreanistyka.orient.uw.edu.pl
Zasady kwalifikacji
O przyjęcie na studia w ramach przeniesienia mogą ubiegać się studenci, którzy ukończyli co najmniej I rok studiów I stopnia.
Osoby, które pragną podjąć studia w trybie przeniesienia, zobowiązane są złożyć do dziekana Wydziału Orientalistycznego:
- Wniosek o przyjęcie na studia w trybie przeniesienia z innej uczelni. Na wniosku dziekan wydziału lub uczelni, na której student odbywał studia, potwierdza, że student wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z regulaminu obowiązującego w jednostce, z której chce się przenieść.
- Potwierdzony wykaz ocen, zawierający potwierdzenie zaliczenia wszystkich lat studiów, które ukończył wnioskodawca.
- Program studiów obowiązujący w jednostce, z której zamierza się przenieść.
- Średnią ocen potwierdzoną przez dziekanat wydziału lub uczelni, z której zamierza się przenieść. Ponadto, komisja przeprowadzi pisemny egzamin sprawdzający z języka koreańskiego na poziomie odpowiadającym poziomowi roku, na który kandydat się przenosi. Dziekan Wydziału ustala, czy program studiów realizowanych w jednostce, z której student zamierza się przenieść, odpowiada programowi studiów realizowanemu na Wydziale Orientalistycznym, oraz określa wykaz przedmiotów do uzupełnienia i terminy ich zaliczenia.
W przypadku przeniesienia na wyższy rok studiów kandydat przyjmowany jest na kierunek studiów: orientalistyka, specjalność koreanistyka.
Terminy
Termin egzaminu: 17 września 2019 r.
Ogłoszenie wyników: 19 września 2019 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 20, 23 września 2019 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 24-25 września 2019 r.
- III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 26-27 września 2019 r.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Studia są płatne - wysokość opłat za studia
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: dr Jan Rogala 22-55-20-513 rekrutacja.orient@uw.edu.pl
Znajdź nas na mapie: Wydział Orientalistyczny