Prawo finansowe i skarbowość, niestacjonarne (wieczorowe), drugiego stopnia


W mocy od: 12 sierpnia 2019

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Na studia na podstawie złożonych dokumentów przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku.

Gdy liczba kandydatów przekroczy limit miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie kwalifikacyjne.

Jeśli o przyjęcie będą się ubiegały osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali trzystopniowej oraz osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali pięciostopniowej, to limit miejsc zostanie podzielony w proporcji do procentowego udziału obu grup i dla każdej grupy oddzielnie zostanie sporządzona lista rankingowa.

Punktacja dyplomów w skali trzystopniowej:

Punktacja dyplomów w skali pięciostopniowej:

Dodatkowe kryterium kwalifikacji

Jeśli na listach, sporządzonych zgodnie z powyższym opisem, kandydaci z jednakowym rezultatem będą umieszczeni na pozycjach niższych od obowiązującego limitu miejsc (lub na pozycji równej limitowi) oraz na pozycjach wyższych od obowiązującego limitu, to kandydaci ci zostaną uszeregowani w porządku malejącym według wartości średniej ze studiów będą przyjmowani do wyczerpania limitu miejsc.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla obywateli polskich posiadających dyplom uzyskany w Polsce.

Jeśli liczba kandydatów przekroczy limit miejsc, będzie przeprowadzane postępowanie kwalifikacyjne. Postanowienia o punktacji dyplomów będą stosowane odpowiednio.

Kandydaci niebędący obywatelami polskimi przystępują do rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie. Z rozmowy zwolnione są osoby posiadające certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego albo zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim.

W celu oceny stopnia znajomości języka polskiego kandydaci proszeni są o załączenie skanów niezbędnych dokumentów na koncie rejestracyjnym oraz o kontakt z Komisją Rekrutacyjną niezwłocznie po dokonaniu rejestracji.

Potwierdzenie wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

Przedmiotem rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie będą zagadnienia wymienione poniżej. Kandydat musi scharakteryzować trzy zagadnienia wybrane przez Komisję spośród pięciu.

  1. Cechy demokratycznego państwa prawnego.
  2. Historia integracji europejskiej.
  3. Ochrona środowiska jako jedno z wyzwań XXI wieku.
  4. Prawa człowieka i ich ochrona.
  5. Wielość kultur: koegzystencja czy walka cywilizacji?

Odpowiedź na każde z trzech pytań będzie punktowana w przedziale od 0 do 10 punktów.

Minimalna liczba punktów wymaganych do potwierdzenia znajomości języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie wynosi 20.

 

Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym

Ukończenie studiów pierwszego stopnia lub drugiego stopnia na kierunkach: administracja, ekonomia, zarządzanie, finanse, rachunkowość będzie premiowane w postępowaniu kwalifikacyjnym + 10 % punktów uzyskanych za ostateczny wynik studiów na dyplomie.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 24 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Dziekanat Wydziału Prawa i Administracji – Budynek CIUW