Artes Liberales, stacjonarne, drugiego stopnia
W mocy od: 12 sierpnia 2019
Zasady kwalifikacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
Próg kwalifikacji: 70 punktów.
O przyjęcie na pierwszy rok studiów II stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera (lub równoważny) z oceną co najmniej dobrą (kandydaci zamieszczają w systemie IRK na swoim koncie rekrutacyjnym skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie oceny minimum dobrej na dyplomie).
Kandydaci przechodzą postępowanie kwalifikacyjne, na które składa się rozmowa kompetencyjna. Celem rozmowy jest rozpoznanie zainteresowań kandydata i jego predyspozycji do studiów interdyscyplinarnych i międzyobszarowych. O jej tematyce decydują sami kandydaci, zgłaszając wcześniej dwa tematy wychodzące poza program ich dotychczasowych studiów wraz z bibliografią przeczytanych lektur dotyczących tematu. Komisja złożona z wykładowców UW i Polskiej Akademii Nauk, wybiera do rozmowy jeden z tematów.
Tematy powinny mieć charakter interdyscyplinarny i mieścić się w obrębie następujących modułów studiowania:
- Dzieło sztuki w kulturze
- Ideowe i materialne aspekty życia społecznego
- Różnorodność biologiczna i kulturowa
- Chrześcijaństwo w kulturze
- Cultural and Intellectual History Between East and West (Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli)
Kandydaci załączają proponowane tematy wraz z bibliografią (oddzielna do każdego tematu) w formie pliku wczytanego na indywidualne konto rekrutacyjne w systemie IRK nie później niż w ostatnim dniu rejestracji na studia.
Ze sprawdzianu predyspozycji można uzyskać maksymalnie 100 punktów. O przyjęciu na studia decyduje wynik sprawdzianu predyspozycji, wyznaczający miejsce kandydata w rankingu.
Osoby, które zostaną przyjęte na studia będą poproszone o wskazanie modułu tematycznego (spośród wymienionych powyżej), którego studiowaniem są najbardziej zainteresowane.
Osoby, które są zainteresowane studiowaniem modułu Cultural and Intellectual History Between East and West (Między Wschodem a Zachodem - historia kultury i myśli) powinny móc wylegitymować się certyfikatem języka angielskiego na poziomie C1 (w przypadku, gdy będą ubiegać się o uzyskanie – jako drugiego – dyplomu Uniwersytetu w Kolonii) lub rosyjskiego (w wypadku, gdy będą ubiegać się o uzyskanie – jako drugiego – dyplomu Narodowego Uniwersytetu Badawczego – Wyższej Szkoły Ekonomii w Moskwie) na poziomie B2+.
Studenci programu artes liberales, modułu Cultural and Intellectual History Between East and West (Między Wschodem a Zachodem – historia kultury i myśli) uczelni partnerskich (Uniwersytetu w Kolonii lub Narodowego Uniwersytetu Badawczego – Wyższej Szkoły Ekonomii w Moskwie) przyjmowani są w ramach wzajemnego honorowania rekrutacji.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym
Maksymalną liczbę punktów (100 pkt) w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskują absolwenci studiów na kierunku artes liberales z oceną na dyplomie co najmniej dobrą.
Terminy
Termin egzaminu: 24 września 2019 r.
Ogłoszenie wyników: 25 września 2019 r., godz. 10:00
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 25.09.2019 godz.11.00 - 16.00, 26-27.09.2019 godz.10.00 - 16.00
- II termin:30.09.2019 godz.10.00 - 16 .00
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Kolegium Artes Liberales