Humanitarian Action, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 1 listopada 2018

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia muszą posiadać dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub inny równoważny dokument zagraniczny i przedstawić dowód biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim na poziomie minimum C1 (zgodnie z klasyfikacją Rady Europy). Kryteria przyjęcia na studia obejmują motywację, kwalifikacje akademickie, umiejętności językowe, doświadczenie zawodowe i naukowe. Doświadczenie praktyczne w zakresie pomocy humanitarnej w organizacjach i instytucjach rządowych, pozarządowych i międzynarodowych nie jest wymagane, ale jest atutem.

Studia są częścią wspólnych studiów magisterskich NOHA. Tryb rekrutacji jest jednakowy dla kandydatów z dyplomem polskim i zagranicznym.

Wszystkie wnioski o przyjęcie na studia należy składać on-line na stronie NOHA http://nohanet.org

Dokumentacja wniosku obowiązkowo obejmuje:

  1. dyplom ukończenia studiów (poświadczona kopia), jeśli nie jest w języku angielskim, kandydaci proszeni są o załączenie oficjalnego tłumaczenia;
  2. suplement do dyplomu lub akademickiego wykazu ocen (transcript of records), jeśli nie jest w języku angielskim, prosimy o załączenie oficjalnego tłumaczenia;
  3. Curriculum Vitae (wg wzoru Europass: http://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum-vitae)
  4. skan ważnego paszportu (tylko strony główne);
  5. 2 listy polecające (w języku angielskim).

Tryb rekrutacji:

  1. Konsorcjum NOHA dokonuje wstępnej preselekcji w oparciu o spełnienie wymogów formalnych (kompletność wniosku), a następnie przekazuje na Uniwersytet Warszawski wnioski osób, które zadeklarowały wybór UW jako uczelni macierzystej.
  2. Międzywydziałowa (Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) Komisja Rekrutacyjna przeprowadza postępowanie rekrutacyjne, dokonując oceny:
  1. kwalifikacji akademickich (0-25 pkt),
  2. znajomości języków obcych (0-10 pkt),
  3. doświadczenia zawodowego i naukowego (0-10 pkt),
  4. motywacji do podjęcia studiów (0-5 pkt).


W przypadku osób ubiegających się o stypendium programu Erasmus Mundus stosowany jest odrębny system punktacji określony regulacjami Komisji Europejskiej.

W oparciu o wyniki punktowe przyznane przez Komisję Rekrutacyjną sporządza się listę rankingową.
Pierwsze 25 osób z listy zostaje zakwalifikowanych do przyjęcia do programu, podczas gdy pozostałe osoby umieszczane są na liście rezerwowej.

Studia są płatne - wysokość opłat za studia