Orientalistyka - japonistyka, stacjonarne, drugiego stopnia
W mocy od: 22 lutego 2019
Zasady kwalifikacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby z tytułem licencjata, magistra, inżyniera lub równoważnym wszystkich kierunków humanistycznych i niehumanistycznych uczelni mających akredytację MEN.
Postępowanie kwalifikacyjne dla osób posiadających dyplom ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku orientalistyka specjalność japonistyka:
W postępowaniu kwalifikacyjnym pod uwagę będą brane:
- ocena na dyplomie
- średnia ocen z całego okresu studiów
Postępowanie kwalifikacyjne dla osób nieposiadających dyplomu ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku orientalistyka specjalność japonistyka, składa się z dwóch etapów.
W wypadku kandydatów nieposiadających dyplomu ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku orientalistyka, specjalność japonistyka, w postępowaniu kwalifikacyjnym w pierwszym etapie zostanie przeprowadzony pisemny egzamin sprawdzający znajomość języka japońskiego. Poziom egzaminu odpowiada poziomowi umiejętności językowych absolwenta studiów I stopnia na kierunku orientalistyka, specjalność japonistyka. Uzyskana pozytywna ocena z egzaminu językowego będzie stanowiła podstawę dopuszczenia kandydata do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego, w którym pod uwagę będą brane ocena z egzaminu z języka japońskiego, ocena na dyplomie oraz średnia z całego okresu studiów.
Egzamin pisemny z języka kierunkowego ma formę testu wyboru z pytaniami zamkniętymi dotyczącymi zagadnień gramatycznych i leksykalnych oraz rozumienia tekstu pisanego. Poziom egzaminu odpowiada poziomowi umiejętności językowych absolwenta studiów I stopnia na kierunku orientalistyka, specjalność japonistyka, to j. B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.
Sposób przeliczania punktów:
Kandydat może zdobyć maksymalnie 200 pkt., co stanowi sumę poszczególnych elementów postępowania kwalifikacyjnego.
Sposób przeliczania ocen z dyplomu i średniej z całego okresu studiów dla osób posiadających dyplom ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku orientalistyka specjalność japonistyka:
a. ocena na dyplomie
- celująca (6) lub bardzo dobra (5) – 100 pkt.
- dobra plus (4+) – 92,5 pkt.
- dobra (4) – 85 pkt.
- dostateczna plus (3+) – 72,5 pkt.
- dostateczna (3) – 60 pkt.
b. średnia ocen ze studiów
W p = Śo x 100 / 5
gdzie:
W p – wynik punktowy
Śo – średnia ocen za cały okres studiów kandydata
Sposób przeliczania ocen z egzaminu z języka japońskiego, z dyplomu i średniej z całego okresu studiów dla osób nieposiadających dyplomu ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku orientalistyka specjalność japonistyka:
a. ocena z egzaminu z j. japońskiego
- bardzo dobra (5) – 50 pkt.
- dobra plus (4+) – 42,5 pkt.
- dobra (4) – 35 pkt.
- dostateczna plus (3+) – 32,5 pkt.
- dostateczna (3) – 30 pkt
b. ocena na dyplomie
- celująca (6) lub bardzo dobra (5) – 50 pkt.
- dobra plus (4+) – 42,5 pkt.
- dobra (4) – 35 pkt.
- dostateczna plus (3+) – 32,5 pkt.
- dostateczna (3) – 30 pkt.
c. średnia ocen ze studiów
W p = Śo x 100 /5
gdzie:
W p – wynik punktowy
Śo – średnia ocen za cały okres studiów kandydata
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i porównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.
Kandydaci przystępują dodatkowo do rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie. Z rozmowy zwolnione są osoby posiadające certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego albo zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim. W celu oceny stopnia znajomości języka polskiego kandydaci proszeni są o załączenie skanów niezbędnych dokumentów na koncie rejestracyjnym oraz o kontakt z komisją rekrutacyjną danego kierunku niezwłocznie po dokonaniu rejestracji.
Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
W trakcie egzaminu z języka kierunkowego istnieje możliwość sprawdzenia stopnia znajomości jeżyka polskiego u Kandydatów legitymujących się zagranicznym dyplomem ukończenia studiów i którzy nie przedstawili honorowanych przez Komisję dokumentów potwierdzających znajomość j. polskiego.
Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym
Maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia z egzaminu pisemnego z języka japońskiego uzyskują osoby, które legitymują się certyfikatem języka japońskiego Nihongo Noryoku Shiken (Japanese Language Proficiency Test) na poziomie pierwszym (1kyu) lub drugim (2 kyu). Tym samym uzyskują one zwolnienie z egzaminu pisemnego z języka japońskiego (zwolnienie z pierwszego etapu postępowania). Osoby te biorą udział w dalszym procesie rekrutacyjnym, w którym pod uwagę będą brane ocena na dyplomie oraz średnia z całego okresu studiów.
Terminy
Termin egzaminu: 17 września 2019
Ogłoszenie wyników: 19 września 2019 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 19, 20 i 23 września 2019 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 24-25 września 2019 r.
- III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 26-27 września 2019 r.
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Wydział Orientalistyczny