Quantitative Psychology and Economics
W mocy od: 6 maja 2019
Zasady kwalifikacji
Wymagane dokumenty:
- podanie wygenerowane z systemu IRK,
- dyplom ukończenia jednolitych studiów magisterskich bądź studiów drugiego stopnia lub równorzędny uzyskany na podstawie odrębnych przepisów, lub oświadczenie, że dyplom zostanie dostarczony do 16 września 2019 r.; w przypadku niedostarczenia dyplomu w wyznaczonym terminie komisja rekrutacyjna odmawia przyjęcia kandydata do Szkoły Doktorskiej,
- życiorys lub CV zawierający informacje o zainteresowaniach naukowych i aktywności naukowej kandydata od dnia 1 października 2014 r. włącznie, z zastrzeżeniem § 18 ust. 7 niniejszej uchwały, w szczególności o publikacjach, pracach badawczych w kołach naukowych, udziale w konferencjach naukowych, udziale w projektach badawczych, nagrodach, wyróżnieniach, stażach badawczych oraz ewentualne rekomendacje od pracowników naukowych,
- dokumenty potwierdzające znajomość języków obcych, w tym języka angielskiego na poziomie co najmniej B2,
- opis wstępnej propozycji projektu badawczego (nie dłuższy niż 12 000 oraz bibliografia). Propozycja powinna zawierać elementy wykorzystywania dorobku w co najmniej dwóch dziedzinach nauki ze wskazaniem dziedziny wiodącej lub propozycję projektu jednodziedzinowego, ale wielodyscyplinarnego, którego celem jest uzyskanie stopnia naukowego w dziedzinie bez konieczności wskazywania dyscypliny wiodącej,
- oświadczenie planowanego promotora o podjęciu się opieki promotorskiej w przypadku wpisania kandydata na listę doktorantów oraz o liczbie doktorantów, dla których pozostaje wyznaczonym promotorem.
- 1 zdjęcie,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania kwalifikacyjnego,
- praca licencjacka lub magisterska lub dowolny inny tekst o charakterze naukowym. Preferowany jest tekst w języku angielskim.
Wszelkie dokumenty w językach innych niż polski i angielski będą rozpatrywane tylko wtedy, gdy załączone zostaną tłumaczenia przysięgłe.
Forma postępowania kwalifikacyjnego:
Postępowanie dwuetapowe:
I etap: ocena projektu badawczego i kompletności dokumentów,
II etap: rozmowa kwalifikacyjna zawierająca prezentacje mającą związek z projektem badawczym połączoną z oceną doświadczenia i osiągnięć naukowych kandydata. Rozmowa kwalifikacyjna nie przewiduje egzaminu kwalifikacyjnego.
Język postępowania kwalifikacyjnego, w tym rozmowy kwalifikacyjnej:
W naborze do programu QPE rozmowa odbywa się w języku angielskim.
Kryteria i sposób oceny:
Opis projektu badawczego (maksymalna liczba punktów – 30)
Życiorys lub CV (maksymalna liczba punktów – 25)
Rozmowa kwalifikacyjna (maksymalna liczba punktów – 45) w tym:
- przygotowana przez kandydata prezentacja zagadnienia naukowego mającego związek z projektem badawczym (0-20 pkt);
- dyskusja z kandydatem dotycząca uzasadnienie trafności wyboru obszaru badawczego dla zaproponowanych problemów i metod badawczych, rozeznanie w podejmowanej problematyce, wiedzę merytoryczną, poprawność językową oraz umiejętność posługiwania się językiem naukowym (0-25 pkt).
W przypadku osiągnięć wieloautorskich konieczne jest określenie procentowego udziału kandydata w osiągnięciu
Miejsce ogłoszenia wyników postępowania rekrutacyjnego:
- IRK,
- strona internetowa Uniwersytetu Warszawskiego,
- sekretariat Szkoły Doktorskiej.