To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Bioinformatyka i biologia systemów, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-BIOINF
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki
Kierunek studiów Bioinformatyka i biologia systemów
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 10
Limit miejsc 12
Czas trwania 2 lata
Adres WWW https://www.mimuw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Limit miejsc:  , w tym:  miejsc dla kandydatów kwalifikowanych na podstawie wyników dotychczasowych studiów oraz miejsc dla kandydatów kwalifikowanych na podstawie egzaminu.

Bioinformatyka jest stosunkowo młodą, dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, zajmującą się zastosowaniem technik przetwarzania danych w badaniach nad problemami biologicznymi. Takie projekty, jak Human Genom Project nie byłyby możliwe bez użycia nowoczesnych metod informatyki i matematyki. Bioinformatyka stwarza możliwość znalezienia ciekawej pracy między innymi ośrodkach zajmujących się modelowaniem biologicznym, projektowaniem leków czy analizą danych medycznych.

Studia na kierunku Bioinformatyka i biologia systemów są przyporządkowane do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych oraz dyscyplin: matematyka, informatyka, nauki biologiczne i nauki fizyczne. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Zajęcia są prowadzone przez pracowników Wydziału Biologii, Wydziału Fizyki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Zdecydowana większość zajęć odbywa się na Kampusie Ochota.

Program studiów drugiego stopnia na bioinformatyce i biologii systemów jest bardzo elastyczny. Umożliwia pogłębienie wiedzy i umiejętności w wybranych obszarach bioinformatyki, biologii, informatyki lub fizyki. W ofercie dydaktycznej, oprócz przedmiotów obowiązkowych, znajdują się przedmioty rozszerzające wiedzę i przedstawiające aktualny stan badań w wybranym zakresie, ale także przedmioty uzupełniające, umożliwiające studentom, którzy na studiach I stopnia nie studiowali bioinformatyki, uzupełnienie podstaw informatycznych, biologicznych lub matematycznych.

Absolwenci bioinformatyki i biologii systemów znajdują zatrudnienie jako specjaliści w zakresie metod bioinformatycznych w instytucjach naukowych zajmujących się zarówno naukami biologicznymi, jak i medycznymi czy rolniczymi oraz w firmach komercyjnych, zarówno o profilu biotechnologicznym, jak i farmaceutycznym. Wielu z nich kontynuuje też naukę na studiach doktoranckich w kraju i zagranicą.

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny.

Kandydat jest kwalifikowany na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów (50 procent limitu miejsc) lub na podstawie pisemnego egzaminu kwalifikacyjnego (50 procent limitu miejsc). Kandydat może wybrać tylko jeden sposób kwalifikacji.

Kandydaci kwalifikowani są na studia w kolejności swojego miejsca na właściwej liście rankingowej. Limit miejsc dla danej listy może być powiększony w granicach limitu ogólnego, jeśli kandydaci kwalifikowani według drugiej listy nie wypełnią części przewidzianego dla nich limitu.


Kwalifikacja na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów

Do kwalifikacji na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów mogą przystąpić kandydaci, którzy tytuł licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny uzyskali w uczelni, która w dniu 30 września 2018 r. miała uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w co najmniej jednej z ówczesnych dyscyplin: biologia, biotechnologia, biochemia, biofizyka, chemia, fizyka, informatyka lub matematyka. Uprawnienia poszczególnych uczelni w zakresie nadawania stopni naukowych można sprawdzić na stronie POLON.

W przypadku postępowania kwalifikacyjnego na podstawie wyników osiągniętych w czasie dotychczasowych studiów każda ocena S uzyskana przez kandydata na studiach zostanie przeliczona na punkty zgodnie ze wzorem:

(S-Smin)/(Smax-Smin)*H,

 

gdzie: Smax jest najwyższą możliwą do zdobycia oceną, a Smin jest najniższą możliwą do zdobycia oceną, a H oznacza liczbę godzin danego przedmiotu.

Punkty rekrutacyjne każdego kandydata oblicza się jako sumę ocen (po powyższym przeliczeniu)
z przedmiotów z zakresu matematyki, informatyki, bioinformatyki, biologii, fizyki i chemii, uzyskanych na studiach.

Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową kandydatów przystępujących do kwalifikacji na podstawie wyników dotychczasowych studiów, w kolejności uzyskanych punktów. Próg kwalifikacji wynosi: 800 punktów.

Kandydat jest zobowiązany dostarczyć (w formie skanów dokumentów wczytanych na konto w IRK):

1. Potwierdzony przez jednostkę, w której kandydat studiował, wypis ocen ze studiów z informacją o wymiarze godzinowym zajęć,

2. Oświadczenie podpisane przez kandydata, zawierające:

- wypis ocen ze studiów z informacją o wymiarze godzinowym zajęć, przy czym należy uwzględnić tylko przedmioty uwzględniane przy wyliczaniu punktów rekrutacyjnych

- wynik samodzielnie przeprowadzonych obliczeń punktów rekrutacyjnych wg powyższych reguł.

Przykładowy wypis i obliczenie punktów rekrutacyjnych:

Przedmiot

Liczba godzin

Ocena (skala 2-5)

Punkty rekrutacyjne

Biologia komórki

90

4,0

(4-2)/3*90 = 60

Biochemia

60

4,5

(4,5-2)/3*60 = 50

Algorytmy i struktury danych

120

5,0

(5-2)/3*120 = 120

   

Suma =

230

Kwalifikacja na podstawie pisemnego egzaminu kwalifikacyjnego

Na podstawie wyników pisemnego egzaminu kwalifikacyjnego Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową, w kolejności uzyskanych punktów wyrażonych w procentach. Próg kwalifikacji wynosi 40.

Egzamin obejmuje treści programowe studiów pierwszego stopnia na kierunku bioinformatyka
i biologia systemów, prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim.

Wymagania na egzamin wstępny

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Kwalifikacja na podstawie pisemnego egzaminu kwalifikacyjnego.

Na podstawie wyników pisemnego egzaminu kwalifikacyjnego Komisja Rekrutacyjna tworzy listę rankingową, w kolejności uzyskanych punktów wyrażonych w procentach. Próg kwalifikacji wynosi 40.

Egzamin obejmuje treści programowe studiów pierwszego stopnia na kierunku bioinformatyka
i biologia systemów, prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Termin egzaminu: 20 września 2019 r., godz. 11:00, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, ul. Banacha 2, sala 2070

Ogłoszenie wyników: 25 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 25-26.09.2019
  • II termin: 27.09 i 30.09

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki