To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Graduate Programme in International Relations, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-SM-ANG
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych
Kierunek studiów Stosunki międzynarodowe
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Minimalna liczba studentów 15
Limit miejsc 40
Czas trwania 2 lata
Adres WWW https://www.ism.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)
  • Dziedzina: nauk społecznych
  • Dyscyplina: nauki o polityce i administracji, nauki o bezpieczeństwie

Opis

2-letni program studiów stacjonarnych drugiego stopnia składa się z czterech semestrów oraz obejmuje 20 przedmiotów, w tym seminarium magisterskie mające na celu przygotowanie pracy magisterskiej i zapewnienie studentowi indywidualnego podejścia. Wszystkie przedmioty są wykładane w języku angielskim przez doświadczonych amerykańskich i europejskich nauczycieli akademickich. Unikalny format programu studiów magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe nie tylko wprowadza studentów do aktywności w dziedzinie stosunków międzynarodowych, ale także otwiera ich i uwrażliwia na zagadnienia o charakterze interdyscyplinarnym z takich obszarów jak prawo, biznes, historia i kultura. Podczas czwartego semestru studiów student wybiera grupy przedmiotów pomiędzy ścieżką ekonomiczną i społeczną.

Studia są skierowane do studentów, którzy uzyskali tytuł licencjata, magistra lub równoważny tytuł w dziedzinie stosunków międzynarodowych lub dziedzinach pokrewnych i przygotowują do pracy w instytucjach i firmach zajmujących się szeroko rozumianym repertuarem zagadnień międzynarodowych. Studia oferują szereg możliwości specjalizacji, w takich obszarach jak: bezpieczeństwo i studia strategiczne, dyplomacja współczesna, integracja europejska i międzynarodowa polityka handlowa. Zajęcia odbywają się w oparciu o plan tygodniowy.

Celem nauczania stosunków międzynarodowych jest rozwijanie następujących umiejętności interdyscyplinarnych: umiejętności opisywania współczesnego świata, wyjaśniania zjawisk i procesów, interpretowania reguł i najnowszych wydarzeń z obszaru stosunków międzynarodowych, a także mechanizmów rządzących polityką zagraniczną państw, oceny i prognozowania działań oraz zachowań uczestników życia międzynarodowego i praktycznego uczestnictwa w środowisku międzynarodowym.

Umiejętności zawodowe absolwenta stosunków międzynarodowych można określić jako:

  • zdolność do działania i współpracy w warunkach współzależności i przewidywania jej wpływu na polityczny, gospodarczy i kulturalny rozwój państwa;
  • głęboka świadomość złożoności i wielokulturowości współczesnego świata oraz właściwe postrzeganie państw i narodów w duchu tolerancji i szacunku dla odmienności kulturowych, religijnych i etnicznych;
  • zrozumienie przyczyn, istoty, skutków i wymagań stosunków międzynarodowych dla przedsiębiorstw państwowych i organizacji społecznych;
  • umiejętność analizowania i krytycznej oceny programów i doktryn motywujących działania różnych krajów w dziedzinie polityki zagranicznej;
  • zrozumienie istoty procesu podejmowania decyzji w instytucjach krajowych i międzynarodowych zaangażowanych we współpracę międzynarodową; podstawowa wiedza o technikach negocjacji;
  • znajomość metod analizy porównawczej, sposobów zbierania informacji na temat faktów i procesów w sferze międzynarodowej oraz podstawowa znajomość zasad badań naukowych w stosunkach międzynarodowych; umiejętność rozwijania nawyków opisu i interpretacji aktywności uczestników stosunkach międzynarodowych i zjawisk międzynarodowych, a także umiejętność prognozowania ich działań.

Więcej informacji: https://www.ism.uw.edu.pl/en/

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim oraz z dyplomem zagranicznym

Znajomość języka angielskiego jest potwierdzana przez komisję rekrutacyjną podczas rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej w języku angielskim.

O przyjęcie na studia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny na dowolnym kierunku.

Forma egzaminu: rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona w języku angielskim.

Zagadnienia egzaminacyjne - zakres przedmiotów:

  1. Znajomość języka angielskiego
  2. Międzynarodowe stosunki polityczne
  3. Międzynarodowe stosunki gospodarcze
  4. Prawo międzynarodowe publiczne

Wynik końcowy to suma punktów uzyskanych za poszczególne części egzaminu. Maksymalnie kandydat może uzyskać 24 punkty (po 6 punktów za każdy przedmiot).

W przypadku większej liczby kandydatów, którzy uzyskają taką samą liczbę punktów i znajdą się na końcu listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia, a jednostka nie będzie w stanie ich przyjąć ze względu na limit miejsc, o przyjęciu na studia decydować będzie ranking ocen uzyskanych przez kandydatów na dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Minimalny próg wymagany do zakwalifikowania wynosi 9 pkt.

 

Terminy

Termin egzaminu: 16-17 września 2019 r.

Ogłoszenie wyników: 24 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów:

  • I termin: 25 września 2019 r. (godz. 14:00-18:00), 26 września 2019 r. (godz. 10:00-14:00)
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 27 września 2019 r. (godz. 14:00-18:00), 30 września 2019 r. (godz. 14:00-18:00)

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych