Kod | SP-REH |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Instytut Polityki Społecznej |
Kierunek studiów | zarządzanie rehabilitacją |
Forma studiów | Niestacjonarne |
Poziom kształcenia | Podyplomowe |
Języki wykładowe | polski |
Minimalna liczba studentów | 30 |
Limit miejsc | 30 |
Czas trwania | 2 semestry |
Adres komisji rekrutacyjnej | ul. Nowy Świat 67, 00-927 Warszawa, sekretariat Instytutu Polityki Społecznej, I piętro, pok. 110 |
Godziny otwarcia sekretariatu | 9.00-15.00 |
Adres WWW | https://www.politykaspoleczna.pl |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
- Tura 1 (24.05.2019 00:01 – 26.06.2019 23:59)
Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Polityki Społecznej ogłasza rekrutację na Studia Podyplomowe „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją”
finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa.
Studia adresowane są w szczególności do: psychologów i pedagogów społecznych, pracowników instytucji zabezpieczenia społecznego, specjalistów w dziedzinach społecznych, prawnych i medycznych, osób posiadających doświadczenie w codziennym funkcjonowaniu z osobą niepełnosprawną w rodzinie, otoczeniu lub poprzez pracę, specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, reprezentacji pracowników lub osób niepełnosprawnych, menedżerów ds. zasobów ludzkich, lekarzy medycyny pracy, lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek i innych grup personelu medycznego.
Na studia podyplomowe „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją” na Uniwersytecie Warszawskim mogą aplikować kandydaci z województw: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie – właściwych ze względu na miejsce stałego zamieszkania kandydata.
Harmonogram rekrutacji:
ETAP I
Termin rejestracji internetowej w systemie IRK https://irk.oferta.uw.edu.pl/: 24.05. - 26.06.2019 r.
Złożenie/nadesłanie kompletu dokumentów w terminie: 27.05. - 27.06.2019 r. (w dniu 21.06 biuro nieczynne)
Spis wymaganych dokumentów:
- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
- potwierdzenie ukończenia studiów I lub II stopnia (zaświadczenie/dyplom w oryginale lub poświadczony notarialnie za zgodność z oryginałem lub przez pracownika Organizatora przyjmującego dokumenty),
- curriculum vitae (CV) - preferowany szablon CV Europass,
- kserokopia dowodu osobistego,
- list motywacyjny zawierający uzasadnienie zainteresowania ofertą studiów podyplomowych - motywacja do pełnienia roli specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją
- oświadczenie o zamieszkaniu,
- zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku na potrzeby realizacji projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi,
- portfolio: dokumenty potwierdzające doświadczenie związane z pracą z osobami z niepełnoisprawnością, osobami starszymi, chorymi - w liczbie maksymalnie 5 dokumentów.
Dokumenty można składać osobiście w sekretariacie Instytutu Polityki Społecznej Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW
ul. Nowy Świat 67, 00-927 Warszawa, I piętro, pokój 110 w poniedziałki w godzinach 10.00-16.00, środy 15.00-16.00 oraz piątki w godzinach 9.00-13.00
oraz
– w pokoju nr 102 w Gmachu Audytoryjnym, Krakowskie Przedmieście 26/28 w godzinach poniedziałki w godzinach 16.00-19.00, środy 16.00-19.00, tel. 22 55 22 923
[w dn. 27.06.2019 r. dokumenty można składać w godz. 10-16]
lub
przesłać pocztą na ww. adres z dopiskiem: SP „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją”.
Niezłożenie kompletu dokumentów wskazanych w ogłoszeniu o rekrutacji skutkuje odrzuceniem aplikacji na studia podyplomowe.
Informacja o zakwalifikowaniu do drugiego etapu zostanie przekazana od razu w przypadku osobistego składania dokumentów albo telefonicznie lub drogą elektroniczną na wskazany adres e-mail kandydata.
ETAP II
06.07.2019 r. - wszystkie osoby, które spełniły wymogi formalne pierwszego etapu rekrutacji wypełniają pisemnie Arkusz kompetencji.
Miejsce i czas wypełniania testu: AULA Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, ul. Nowy Świat 69, parter, 00-927 Warszawa, godzina 11.00.
Informacja o zakwalifikowaniu do trzeciego etapu rekrutacji będzie przekazana kandydatom e-mailem w dniu 12 lipca 2019 r..
ETAP III
Osoby z najwyższą punktacją uzyskaną z Arkusza kompetencji (około 40 kandydatów) przystąpią do rozmowy kwalifikacyjnej w terminach 13 i 15 lipca 2019 r.:
Kandydat otrzyma informację o dniu, wyznaczonej godzinie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.
W przypadku nieuzyskania minimalnej liczby zakwalifikowanych kandydatów po przeprowadzeniu całej rekrutacji, Organizator przeprowadza rekrutację uzupełniającą.
Zakończenie rekrutacji i wywieszenie list rankingowych wraz z listą przyjętych osób na studia podyplomowe "Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją" planowane jest na 20 września 2019 r. przez zamieszczenie informacji na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK.
Celem realizacji studiów podyplomowych
„Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją” jest przekazanie wiedzy dotyczącej specyfiki zarządzania procesem rehabilitacji osób z niepełnosprawnością oraz doskonalenie praktycznych umiejętności dotyczących prowadzenia osoby z niepełnosprawnością przez wszystkie etapy rehabilitacji. Studia podyplomowe mają za zadanie przygotować specjalistów do kompleksowego zarządzania rehabilitacją osób z niepełnosprawnością.
Czas trwania studiów
2 semestry; program kształcenia obejmuje 210 godzin dydaktycznych.
Moduły kształcenia:
- Moduł Prawno-Organizacyjny
- Moduł Medyczny
- Moduł Psychologiczny
- Moduł Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej oraz Rynku Pracy
- Moduł Zarządzania Procesem Rehabilitacji
- Moduł Seminarium
Wykładowcy
psychologowie, lekarze, prawnicy, politycy społeczni, rehabilitanci.
Kwalifikacje
Absolwent studiów podyplomowych „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją” będzie posiadał kwalifikacje w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji pozwalające na zarządzanie procesem rehabilitacji klienta/pacjenta. Osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia potwierdzone zostanie świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.
Kompetencje absolwenta będą obejmować zagadnienia dotyczące kompleksowej rehabilitacji, na którą składa się rehabilitacja: medyczna, zawodowa, społeczna, psychologiczna. Kształcenie słuchacza ukierunkowane jest na rozwój jego umiejętności w zakresie identyfikowania i rozwiązywania problemów związanych z rehabilitacją; samodzielnego radzenia i pomocy klientowi/pacjentowi, w tym zwiększania jego osobistej motywacji do aktywnego uczestniczenia w rynku pracy; rozstrzygania spraw związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy, prawa cywilnego i zabezpieczenia społecznego; znajomości i rozumienia procesu leczenia, procedur administracyjnych; skutecznego motywowania środowiska rodzinnego i zawodowego w zakresie wsparcia osoby rehabilitowanej i jej aktywizacji.
Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji i udziału w studiach podyplomowych zawiera REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W STUDIACH PODYPLOMOWYCH „SPECJALISTA DS. ZARZĄDZANIA REHABILITACJĄ” realizowanych w ramach projektu „Wdrożenie nowego modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją – jako element systemu kompleksowej rehabilitacji w Polsce”.