To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Prawo, niestacjonarne (wieczorowe), jednolite magisterskie

Szczegóły
Kod NWJ-PR
Jednostka organizacyjna Wydział Prawa i Administracji
Kierunek studiów Prawo
Forma studiów Niestacjonarne (wieczorowe)
Poziom kształcenia Jednolite magisterskie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 10
Czas trwania 5 lat
Adres WWW http://www3.wpia.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (12.08.2019 00:00 – 11.09.2019 23:59)

Opis programu studiów:

Studia na kierunku Prawo (studia jednolite magisterskie, niestacjonarne) zaliczane są do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny nauki prawne.

Student w ramach niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo zdobywa szeroką wiedzę z zakresu podstawowych gałęzi prawa oraz związanych z nimi instytucji prawnych i konstrukcji dogmatyki prawniczej (Prawo administracyjne, Prawo cywilne, Prawo karne, Prawo międzynarodowe publiczne, Prawo Unii Europejskiej), poszerzoną m.in. o fundamentalne zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania państwa, jego ustroju, praw człowieka i obywatela (Prawo konstytucyjne, Prawa człowieka i obywatela). Studia magisterskie na kierunku Prawo pozwalają ponadto na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu szeroko rozumianych procedur prawnych, w oparciu o które działają organy rządowej i samorządowej administracji publicznej, sądy, trybunały i inne organy państwa (Postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne, Postępowanie cywilne, Postępowanie karne).

Założeniem jest, aby studenci mogli wybierać część przedmiotów, które stanowić będą uzupełnienie dla wiedzy i umiejętności zdobytych w ramach podstawowych gałęzi prawa (Prawo handlowe, Prawo pracy, Prawo finansów publicznych, Prawo prywatne międzynarodowe, Prawo materialne Unii Europejskiej, Prawo publiczne gospodarcze, Prawo ubezpieczeń społecznych, Prawo rodzinne i spadkowe, Kryminalistyka, Prawo rolne i prawo żywnościowe) oraz informacje stanowiące wiedzę specjalistyczną w interesujących studenta zagadnieniach, omawianych szczegółowo w ramach dobranych indywidualnie wąskich bloków specjalizacyjnych (z kilkudziesięciu dostępnych) przez każdego studenta w toku jego studiów.

Sposób nauczania procedur prawnych w małych kilkudziesięcioosobowych grupach wykładowych (na wzór uczelni amerykańskich) oraz podczas nowatorskich kilkunastoosobowych warsztatów, pozwala na zdobycie przez studenta umiejętności praktycznych z zakresu prawidłowego i kreatywnego rozumowania prawniczego, myślenia kategoriami prawnymi, wykorzystywania, łączenia i przekształcania rozmaitych instrumentów i konstrukcji prawnych, a także pozwala na poznanie i doskonalenie sztuki argumentacji, sztuki obrony własnego zdania, sztuki oratorskiej oraz nabycie umiejętności sporządzania podstawowych pism procesowych. Obowiązkowe zajęcia z wykorzystaniem sali sądowej i wizyty studyjne w sądach powszechnych i administracyjnych pozwalają studentowi poznać sposób zachowania się w trakcie procesu, wykorzystać w praktyce umiejętności związane z reprezentowaniem klientów i przygotować się do dalszego kształcenia w celu uzyskania prawniczych uprawnień zawodowych.

Bloki specjalizacyjne, oprócz przekazania szczegółowej wiedzy z wybranej tematyki prawnej, dają studentowi umiejętność dalszego rozwijania swoich zainteresowań zawodowych i pokazują model, który może on wykorzystać przy samodzielnym wybieraniu i wprowadzaniu nowych specjalizacji w ramach swojej pracy zawodowej i dalszego szkolenia zawodowego. Umiejętność ta zapewnia absolwentom jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo elastyczność myślenia i niezbędną w dzisiejszych czasach możliwość dostosowywania się do zmieniających się realiów rynkowych, politycznych i kulturowych.

Zajęcia objęte programem studiów odbywają się od poniedziałku do piątku, a studenci w dużej mierze sami kształtują swój tygodniowy program w ramach internetowych rejestracji na ćwiczenia, bloki specjalizacyjne i seminaria. Takie rozwiązanie pozwala na łączenie studiów ze zdobywaniem praktyki, pracą zawodową, czy realizacją własnych pasji. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynkach znajdujących się w prestiżowych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach w Śródmieściu - na kampusie centralnym przy Krakowskim Przedmieściu lub na Powiślu (w odległości około 5-7 minut pieszo od kampusu centralnego). Budynki są w pełni dostępne i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydział dysponuje obecnie ponad 20 salami dydaktycznymi (w 4 budynkach), pozwalającymi na komfortowe prowadzenie i uczestniczenie w wykładach, ćwiczeniach, warsztatach oraz zajęciach seminaryjnych, a także salą do symulacji rozpraw sądowych.

Studenci zyskują ponadto dostęp do najlepiej wyposażonej biblioteki prawniczej w Polsce.

Program studiów obowiązujący na kierunku Prawo przewiduje obowiązek odbycia przez studenta praktyki zawodowej w wymiarze dwóch miesięcy. Wymiar praktyk wynosi 320 godzin, z czego co najmniej 80 godzin praktyk student musi odbyć w sądzie mającym siedzibę w Polsce (sądy powszechne, sądy wojskowe, Sąd Najwyższy, sądy administracyjne lub Trybunał Konstytucyjny) albo w sądzie lub trybunale mającym siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Wymienione akty nie limitują instytucji, w których student może odbywać praktyki pozasądowe – mogą to być m.in. urzędy organów państwa i samorządu terytorialnego, prokuratury, kancelarie adwokackie, radcowskie, komornicze, notarialne, organizacje pozarządowe a także podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe itp.).

Aktualny program studiów i zasady studiowania: http://www.wpia.uw.edu.pl/studia/prawo/regulaminy-i-zasady-studiowania/

Sylwetka absolwenta:

Dzięki uzyskaniu szerokiej i kompleksowej ogólnoakademickiej wiedzy prawniczej, absolwenci studiów na kierunku Prawo będą przygotowani do przystąpienia do państwowych egzaminów wstępnych na prawnicze aplikacje zawodowe i podjęcia dalszego szkolenia zawodowego, prowadzącego do uzyskania uprawnień zawodowych radcy prawnego, adwokata, notariusza, sędziego, prokuratora, komornika czy legislatora. W związku z nabytymi lub rozwiniętymi w trakcie studiów kompetencjami interpersonalnymi, umiejętnościami komunikowania się z otoczeniem, rzeczowej argumentacji i pracy w grupach, umiejętnościami wykorzystania nabytej wiedzy i sposobu myślenia prawniczego, w praktyce absolwenci będą również przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w administracji państwowej, samorządowej i w instytucjach administracji europejskiej, podjęcia i wykonywania własnej działalności gospodarczej o profilu doradczym (doradztwo prawne i gospodarcze) lub działalności o profilu niezwiązanym ze świadczeniem usług prawniczych, podjęcia pracy w działach prawnych, analitycznych i usługowych w szeroko rozumianym biznesie. Mogą oni też myśleć o wstąpieniu do służby i objęciu kluczowych pozycji w państwowych jednostkach, takich jak m.in. policja, wojsko, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego i innych.

Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo, którego udział w zajęciach stricte badawczych, zwłaszcza w seminariach specjalizacyjnych i seminarium magisterskim, wykazał swoje predyspozycje do pracy badawczej i naukowej, jest gotów do podjęcia i kontynuowania nauki na studiach III stopnia, zmierzających do uzyskania stopnia naukowego doktora.

 


Zasady kwalifikacji

O przeniesienie może się ubiegać student, który w innej uczelni w toku studiów na kierunku prawo zaliczył drugi bądź trzeci rok studiów i uzyskał średnią ocen powyżej 3,5. Przeniesienie jest zatem możliwe wyłącznie na trzeci lub, odpowiednio, na czwarty rok studiów. W przypadku większej liczby kandydatów zostanie przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne na podstawie kryterium średniej ocen.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 19 września 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 23-24 września 2019 r., godz. 9:00-15:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 25-26 września 2019 r., godz. 9:00-15:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje


Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni:
Monika Oleskiewicz-Kosmowska 22-55-20-251 m.oleskiewicz@wpia.uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Dziekanat Wydziału Prawa i Administracji – Budynek CIUW