To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Profilaktyka społeczna i resocjalizacja, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-PRO
Jednostka organizacyjna Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji
Kierunek studiów Profilaktyka społeczna i resocjalizacja
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
Czas trwania 2 lata
Adres WWW http://www.ipsir.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (05.06.2019 00:00 – 18.07.2019 23:59)

Oferujemy bardzo ciekawe, interdyscyplinarne studia umożliwiające zdobycie zaawansowanej wiedzy pozwalającej zrozumieć szeroko rozumiane zjawiska, problemy społeczne i prawne oraz procesy polityczne występujące w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i globalnej. Program studiów koncentruje się na uczeniu umiejętności analitycznego i krytycznego myślenia o problemach społecznych i formach ich rozwiązywania. W trakcie studiów uzyskuje się zdolność wykorzystywania wiedzy z zakresu teorii, praktyki i historii polityki kryminalnej oraz historii instytucji penitencjarnych i wychowawczych, pogłębia się znajomość społecznych i psychologicznych mechanizmów funkcjonowania człowieka wykorzystywanych przy budowaniu projektów profilaktyki społecznej, resocjalizacji i reintegracji społecznej.

W ramach realizowanych zajęć dydaktycznych podkreślamy rolę wielowymiarowej analizy zależności między funkcjonowaniem instytucji publicznych, społeczeństwa jako całości systemowej oraz poszczególnych jednostek ludzkich, biorąc pod uwagę oddziaływanie czynników psychologicznych, socjologicznych, gospodarczych, politycznych i innych, które generują rozmaite problemy społeczne.
Przygotowujemy do samodzielnego wykonywania pracy w administracji rządowej i samorządowej, zajmującej się rozwiązywaniem problemów społecznych, a także odpowiednio w stowarzyszeniach, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz w środkach masowego przekazu. Zapewniamy możliwość zdobycia odpowiednich kwalifikacji do pracy w aparacie wymiaru sprawiedliwości, w tym jako wychowawca w zakładzie karnym i poprawczym oraz jako zawodowy kurator sądowy oraz w systemie edukacji i wychowania, a także w placówkach naukowo badawczych.


Zasady kwalifikacji

Prawo do ubiegania się o przyjęcie w trybie przeniesienia mają studenci studiów stacjonarnych po zaliczeniu I semestru studiów drugiego stopnia w macierzystej uczelni, którzy uzyskali minimum 30 pkt. ECTS. Procedura przyjęcia na studia w trybie przeniesienia obejmuje konkurs średniej ocen ze studiów w macierzystej uczelni powyżej 4,00. Student przyjęty w drodze przeniesienia ma obowiązek zaliczenia różnic programowych.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 24 lipca 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 26, 29 lipca 2019 r., godz. 11:00-14:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 30-31 lipca 2019 r., godz. 11:00-14:00
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 1-2 sierpnia 2019 r., godz. 11:00-14:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: dr Anna Krajewska 22-55-20-233 anna.krajewska@uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji