To jest instalacja testowa. Nie można rekrutować się przy jej pomocy.

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2019/2020

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Psychologia (Psychology), stacjonarne, jednolite magisterskie

Szczegóły
Kod SJ-PS-ANG
Jednostka organizacyjna Wydział Psychologii
Kierunek studiów Psychologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Jednolite magisterskie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 1
Czas trwania 5 lat
Adres WWW http://psych.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (05.06.2019 00:00 – 05.07.2019 23:59)

Dziedziny: nauki społeczne, nauki humanistyczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu

Dyscypliny: psychologa, filozofia, nauki o zdrowiu

Cechy programu studiów

Psychologia (Psychology), to pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne prowadzone w języku angielskim. Unikalny, spersonalizowany program zajęć odbywających się w małych grupach i w międzynarodowym środowisku zapewnia możliwość zdobycia uniwersalnego wykształcenia oraz szeregu praktycznych umiejętności. Są to studia wielokierunkowe i interdyscyplinarne rozwijające otwartość na różne idee, uczące poszukiwania i uwzględniania różnych rodzajów argumentacji.

Program studiów na kierunku Psychologia (Psychology) charakteryzuje się względną elastycznością, co oznacza, że studenci w określonych granicach mogą kształtować swój własny grafik zajęć oraz swój własny profil kształcenia. Zapewnia to system swobodnej rejestracji na zajęcia oraz szeroki wybór zajęć nieobowiązkowych dotyczących różnych obszarów psychologii.

Więcej o programie i charakterze studiów można przeczytać na stronie wisp.uw.edu.pl

Specjalizacje

Studenci na koniec III roku studiów wybierają specjalizację spośród czterech oferowanych:

  • Psychologia kliniczna – ścieżka „Psychoterapia”
  • Psychologia kliniczna – ścieżka „Neuropsychologia i neuronauka”
  • Psychologia biznesowa
  • Eksperymentalna Psychologia Społeczna

Ważne informacje

Zajęcia odbywają się głównie w budynku Wydziału Psychologii UW przy ulicy Stawki 5/7 w Warszawie, choć część zajęć specjalizacyjnych i fakultatywnych może odbywać się w instytucjach zewnętrznych, takich jak szpitale czy instytuty badawcze. Grupy zajęciowe liczą przeciętnie 20-25 osób, przy czym łącznie na na kierunku Psychologia (Psychology) studiuje nieco ponad 150 studentów z 25 różnych państw. Umożliwia to nie tylko zdobywanie wiedzy w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku, ale również osobisty kontakt z wykładowcami, co daje wiele możliwości rozwoju osobistego. Wykładowcy oraz pracownicy administracyjni znają imiona studentów, co stwarza miłą i produktywną atmosferę.

Sylwetka absolwenta

Celem studiów na kierunku Psychologia (Psychology) w języku angielskim jest przygotowanie przyszłych absolwentów do opisywania i wyjaśniania złożonych mechanizmów funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie. Program kształcenia dostarcza wiedzy z zakresu psychologii akademickiej i umożliwia dalszy rozwój zawodowy absolwentów zarówno w obszarze prowadzenia badań naukowych, jak i działań aplikacyjnych. Ponadto, poprzez codzienny kontakt ze studentami pochodzącymi z całego świata, absolwenci studiów prowadzonych w języku angielskim posiadają unikalne kompetencje kulturowe, coraz bardziej pożądane na międzynarodowym rynku pracy.

W toku realizacji programu kształcenia studenci uzyskują gruntowną i rzetelną wiedzę na temat różnych podejść teoretycznych wyjaśniających zachowanie człowieka a także uczą się nowoczesnych metod badawczych i obliczeniowych.

Ponadto studenci nabywają praktycznych umiejętności psychologicznych i interpersonalnych, jak również uczą się jak planować badania empiryczne oraz analizować i interpretować, a następnie przedstawiać ich wyniki. Ważnym celem kształcenia jest rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia oraz zdolności do refleksji nad analizowanymi zjawiskami i procesami, a także potrzeby ciągłego doskonalenia swojej wiedzy i kompetencji profesjonalnych.

Ponadto ważnym zadaniem w kształceniu przyszłych psychologów jest rozwijanie kompetencji interpersonalnych, zdolności do współpracy w zespole oraz umiejętności zastosowania wiedzy psychologicznej w codziennym życiu.

Absolwenci kierunku "Psychologia" otrzymują tytuł zawodowy psychologa, który pozwala na podjęcie pracy w różnego typu placówkach i instytucjach medycznych, edukacyjnych, badawczych, biznesowych, itp. Absolwenci mogą kontynuować kształcenie w ramach studiów III stopnia oraz studiów podyplomowych.

 


Zasady kwalifikacji

O przeniesienie mogą się ubiegać studenci innych uczelni publicznych i niepublicznych, którzy ukończyli co najmniej 2 semestry studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych z psychologii.

Rekrutacja odbywa się na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, która sprawdzać będzie poziom ogólnej wiedzy psychologicznej.

 

Terminy

Termin rozmowy kwalifikacyjnej: 10 lipca 2019 r., godz. 13:00

Ogłoszenie wyników: 19 lipca 2019 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 22-24 lipca 2019 r., godz. 10:00-15:00
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 25-26 lipca 2019 r., godz. 10:00-15:00
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 29-30 lipca 2019 r., godz. 10:00-15:00

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: dr Irena Zinserling 668-588-516 rekrutacja@psych.uw.edu.pl

Znajdź nas na mapie:
Wydział Psychologii